Saplāksnis kas tas ir, kā tas atšķiras no skaidu plātnes vai MDF?

Saplāksnis kas tas ir, kā tas atšķiras no skaidu plātnes vai MDF?

Vai jums ir mēbeļu projekts un domājat, kādu materiālu izvēlēties? Ir svarīgi zināt iespējas, zināt katra no esošajiem risinājumiem īpašības. Uzzini, ar ko atšķiras saplāksnis, skaidu plātne vai MDF, priekšrocības, ko piedāvā katrs no šiem koka izstrādājumiem!

Lai iegādes process būtu labi informēts, ir pienācis laiks uzzināt sīkāku informāciju par trim materiāliem, kurus varat iegādāties plānotajām lietojumprogrammām.

Kas ir saplāksnis?

Saplāksnis ir izstrādājums, kas iegūts no koka un izgatavots no trim vai vairākiem finiera loksņu slāņiem, kas pārklājas. Tie tiek līmēti ar karstās presēšanas līmju palīdzību. Laminētajam saplāksnim ir nepāra skaits finierējumu, vismaz trīs. Tāpēc finiera skaits (3, 5, 7, 9) var atšķirties atkarībā no saplākšņa, kā arī to biezums. Finiera loksnes no saplākšņa sastāva var būt biezumā no 1 līdz 4 mm.

Kas ir laminētais saplāksnis?

Saplāksnis var būt izgatavots no bērza vai cita izturīga materiāla (izturīgāki ir dēļi ar lielāku finiera skaitu), izmantots mēbeļu rūpniecībā, interjera dizainā, bet arī dažāda veida iepakojuma izgatavošanai. Saplāksnis tiek iedalīts vispārējai lietošanai, mēbeļu rūpniecībai vai ārdarbiem vai īpašas nozīmes saplāksnis, ko izmanto celtniecībā vai aviācijā.

Saplākšņa priekšrocības

Tam ir daudz priekšrocību:

 • zemu cenu;
 • tas ir vieglāks materiāls nekā PAL vai MDF;
 • patīkams izskats, īpaši, ja tas ir finierēts; koksnes sugas, no kurām iegūts finieris, var būt dažādas, dižskābardis, bērzs, egle, palīns, ozols;
 • to ir viegli apstrādāt;
 • tas ir izturīgs (sastāvā ir vairāki koka slāņi, finiera loksnes; jo vairāk to ir, jo izturīgāks palielinās saplāksnis); pretestība ir vienāda gar saplāksni, tāpēc tas labvēlīgi izturas pret triecienu;
 • saplākšņa izmēri ir lieli, var iegādāties 2000 mm garu un 1250 mm platu saplāksni; tāpēc ar vienu plāksni varat noklāt dāsnas virsmas. Tādējādi jūs varat vienkārši izveidot lielas mēbeles ģērbtuvei vai arī varat izmantot saplākšņa gabalu garderobes aizmugurē;
 • ievietojot naglas vai skrūves, tas nesadalās, jo tas ir slāņains izstrādājums;
 • tas ir ideāls materiāls DIY (Do it yourself) mēbeļu projektiem – jūs varat veikt daudzus projektus, kuros mēbelēs varat iekļaut saplāksni.

Kura ir stiprāka un izturīgāka?

Saplākšņa finiera loksnes ir izvietotas perpendikulāri, iekšējās vienā virzienā, bet ārējās – alternatīvā virzienā. No šejienes izriet saplākšņa spēcīgā un izturīga daba, kas ir arī pateicoties izmantotajām līmēm.

Atbilde: saplāksnis.

Kura ir vieglāk lietojama?

Pateicoties stiprākai saplākšņa sastāvam, ieliekot skrūves, tas izturēsies daudz labāk, salīdzinot ar skaidu plātni, kuras zāģu skaidu sastāvs ir mīkstāks un ko var salīdzināt ar plānu koka dēli.

Atbilde: saplāksnis.

Kura ir vieglāka?

Viens no galvenajiem aspektiem, kas atšķir saplāksni no skaidu plātnes, ir tā relatīvi mazāks blīvums, kas padara to vieglāku. Šī funkcija ne tikai atvieglo transportēšanu un pārvietošanu, bet arī paplašina iespējamo pielietojumu klāstu, sākot no konstrukcijas elementiem līdz interjera dizaina detaļām. Tā kā saplāksnis ir vieglāks par skaidu plātni, tas ir labvēlīgs aspekts, ja izgatavojat sienas skapi, ja vēlaties izmantot saplāksni mēbeļu aizmugurē vai mēbelēm uz riteņiem.

Atbilde: saplāksnis.

Sociālie tīkli


Biežāk uzdotie jautājumi

Cik maksā granulas?

Jūs vienmēr varat atrast pašreizējo granulu cenas mūsu tiešsaistes veikalā vietnē https://www.dokers.lv

Vai granulu cena ietver PVN?

Granulu cena, kas tiek rādīta pirms produkta pievienošanas grozam, neietver PVN. Granulu iegādei ir trīs PVN likmes:

 • 0% – juridiskām personām, kas ir PVN maksātāji;
 • 12% – fiziskām personām;
 • 21% – juridiskām personām, kas nav PVN maksātāji.

Atbilstošā PVN likme tiks piemērota iepirkumu grozā, kad klientam norādīs savu statusu.

  Vai granulas ir pieejamas?

  Ja mūsu tiešsaistes veikalā ir iespēja iegādāties granulas un nav paziņojuma, kas norāda, ka granulas ir izpārdotas, tad tās ir pieejamas, un jūs varat droši veikt pasūtījumu.

  Cik ilgi notiek granulu piegāde?

  Granulu piegādes laiks ir mainīgs un atkarīgs no pieprasījuma un sezonas. Pavasarī un vasarā piegāde var ilgt no 5 līdz 10 darba dienām, bet rudenī un ziemā tas var aizņemt līdz pat 15 darba dienām. Bet lielākoties mūsu loģistikas uzņēmums to piegādā šajos 5-10 dienās.

  Cik maksā piegāde?

  Piegādes izmaksas būs redzamas iepirkumu grozā un tiks aprēķinātas automātiski, ņemot vērā vēlamo granulu daudzumu un precīzo piegādes adresi (pastkoda norāde ir obligāta).

  Cikas daudz granulu var piegādāt vienā automašīnā?

  Vienā piegādē ir iespējams pārvadāt no 1 līdz 10 granulu paletes. Ja pasūtījumā ir vairāk nekā 10 paletes, tiks nodrošinātas divas automašīnas piegādei.

  Kāda veida automašīna veic piegādi?

  Automašīna, kas ierodas piegādes vietā, ir aptuveni 12 tonnu svars, 9 metri garš, 2,45 metri plats un 4 metri augsts. Transportlīdzeklis ir aprīkots ar pacēlāju, lai izkrautu paletes no automašīnas, un paletes riteņiem, lai pārvietotu tās no pacēlāja. Lūdzu ņemiet vērā, ka vadītājs pārvietos paletes tikai 5 metru attālumā no automašīnas atrašanās vietas.

  Kas jānodrošina veiksmīgai piegādei?

  Ja nav iespējams piegādāt kravu saņēmēja vainas dēļ, tiks uzskaitīti izdevumi preces atgriešanai tuvākajā Schenker terminālā.
  Ceļā nedrīkst būt ierobežojumi svara ziņā. Standarta piegāde tiek veikta ar transportlīdzekļiem, kuru pilnais svars pārsniedz 10 tonnas.
  Ja klientam ir ierobežojumi attiecībā uz piekļuves ceļa platumu vai augstumu, ir iespēja izvēlēties:

  • Piegādi sadalīt un veikt ar automašīnu, kuras pilnais svars nepārsniedz 5 tonnas un var nodrošināt 2 tonnu piegādi vienlaikus. Klientam radīsies papildu piegādes izmaksas (50% no kopējām piegādes izmaksām par katru papildu braucienu).
  • Piegādi ar autobusu, kurš var nodrošināt 2 tonnu piegādi vienlaikus, pārkraujot terminālā un veicot paletes iepakošanu. Klientam ir iespēja izvēlēties manuālu iepakošanu, jo vienas vienības svars nedrīkst pārsniegt 500 kg.

  Ir svarīgi, lai piegādēm uz privātmāju rajoniem vadītājam būtu iespēja izbraukt no piegādes vietas. Tas nozīmē drošu pagriešanās manevru veikšanu vai izbraukšanu pretējā pusē (neizmantojot atpakaļskatu).
  Saņēmējam ir jāatbild uz vadītāja zvaniem.
  Piegādes nav paredzēts manipulators.
  Piekļuves ceļam un vārtu platumam jābūt vismaz 4 metriem. Ceļa segumam jābūt stabiliem un stingriem, lai droši uzņemtu kravas transportlīdzekli, kura pilnais svars pārsniedz 10 tonnas.
  Lūdzu pārliecinieties, ka zemākašu zari neaizkavē automašīnas piekļuvi. Ziemā ceļa piekļuvei jābūt attīrītai.
  Piegādēm uz privātmāju rajoniem ir jānodrošina pietiekami liela, atvērta zona kravas transportlīdzekļa manevrēšanai.
  Lai izkrautu paletes no automašīnas, ir nepieciešams stabils grunts segums, uz kura var izmantot paletes riteņus, lai pazeminātu paletes. Ja izkraušanas vieta ir ar zāli, grantiņu vai smilšu segumu, lūdzu sagatavojiet stingru materiālu (dēļi, metāla/ koka plāksnes u.c.), uz kura paletes var novietot.

  Vai vadītājs ienesīs granulas telpā?

  Piegādes pakalpojumā nav iekļauts granulu ienesīšana telpā, un šo pakalpojumu nevar pasūtīt.

  Kā tiks informēts pasūtījuma piegāda?

  Dienā, kad jūsu pasūtījums tiek nodots kurjeram, jūs saņemsiet SMS no DB Schenker uz norādīto tālruņa numuru pasūtījumā. Atverot saņemto ziņojumā nosūtīto tīmekļa saiti, jūs varat apstiprināt piedāvāto piegādes datumu vai izvēlēties ērtāku. Piegādes dienā vadītājs zvanīs 1 stundu iepriekš pirms ierašanās. Šajā dienā jums jāgaida kurjers.

  Kā varu veikt samaksu par granulu pasūtījumu?

  Tiešsaistes veikalā jums ir iespēja samaksāt ar kredītkarti vai izmantot tiešsaistes banku savām pirkumiem. Visas maksājuma darījumus, kas tiek veikti SIA “Dokers” tiešsaistes veikalā, ir droši, un garantēta maksātāja datu pilnīga aizsardzība. Skaidrā naudā var maksāt tikai iegādājoties produktus mūsu vietā.

  Vai es varu pats izņemt granulas no rūpnīcas?

  Klientiem ir iespēja iegādāties granulas mūsu tiešsaistes veikalā un pašiem izņemt tās no mūsu rūpnīcas, kas atrodas adresē Institūta iela 1b, Salaspils, Salaspils pilsēta, Salaspils novads, LV-2169. Bet pirms tam jums jāzvana pa numuru +371 27880012, lai vienotos par izgādes laiku. Maksājumu par granulu iegādi var veikt tiešsaistē veikalā, un tad jūs varat paši saņemt produktus mūsu vietā; skaidrā naudā samaksu pieņems tikai pasūtot mūsu vietā.

  lvLatvian