Koksne vs. granulas, kura ir labākā izvēle?

Koksne vs. granulas, kura ir labākā izvēle?

Ņemot vērā pieaugošās enerģijas izmaksas, daudzi cilvēki apzinās iespējamas izmaiņas likumdošanā vai valdības politikā attiecībā uz subsīdijām vai enerģijas cenu ierobežošanu. Tas var būtiski ietekmēt ģimenes budžetus, liekot meklēt energoefektīvākas alternatīvas vai optimizēt savu patēriņu.

Ko darīt, ja jums vēl nav centrālās apkures un pie vārtiem nav gāzes?

Vai domājat, ko iegādāties – koka katlu vai granulu katlu?

Apskatīsim katras priekšrocības un trūkumus:

Koka katls – priekšrocības:

Koka katli spēj apmierināt pat visprasīgāko klientu vajadzības. Atkarībā no veida un darbības režīma, koka kurināmais katls ir noderīgs risinājums, kad vēlaties nodrošināt centralizētu apkuri mājā un jums nav pieejams dabasgāzes tīkls. Tie veiksmīgi aizstāj vecās, klasiskās un terakotas krāsnis.

Koka katls patērē mazāku koksnes daudzumu nekā krāsns, salīdzinot ar izdalīto siltumu, un jūs varat apsildīt visu māju ar radiatoriem, tīrāk un ekonomiskāk.

Izgatavoti no izturīgiem materiāliem un iekļautiem aizsardzības līdzekļiem, tie kalpos ilgāk un radīs mazāk neērtību.

Jums nevajadzēs dedzināt uguni visu dienu, lai apsildītu māju. Jūs neradīsiet nekārtību, pārvietojot koksni pa māju. Un jūs varēsiet iet dušā, kad vien vēlaties.

Koka katls – trūkumi:

Jūs nevarat vienkārši uzlikt koka katlu uz sienas. Jums ir jāizveido speciāla katlu telpa šim mazajam briesmonim. Jums arī jābūvē skurstenis atbilstoši katlam.

Jums ir jātīra, pirms pelni sasniedz kurtuvi. Citiem vārdiem sakot, viss nonāk līdz slotai un putekļu lāpstiņai vai pelnu sūcējam.

Granulu katls – priekšrocības:

Pirmkārt, barošana ar granulām ir tīrāka nekā ar koksni. Jums nav jācērt koksne un nav jāuzglabā tā slēgtā vietā. Savukārt, tagad ir pieejamas termo kamīni, kurus var novietot viesistabā, tā vietā, lai būtu liels rūpnieciskas izskata objekts, jums ir kamīns, kur var redzēt degošo liesmu skaistajā viesistabā. Barošana notiek eleganti, ar granulām, un jums par to vairs nav jāuztraucas. Aizdedze vairs netiek veikta ar sveci un dakti, viss ir automātisks, viss, kas jums jādara, ir ielikt granulas. Turklāt, jūs varat sagatavot karstu ūdeni dušai bez pārāk lielām raizēm.

Jūs varat noņemt katlu telpu no saraksta, jo kamīns izskatās jauki viesistabā un tam ir iebūvēts sūknis (atkarībā no modeļa). Mums ir arī lieliski piedāvājumi, kur skurstenis, iekšējā daļa, ir iekļauta cenā.

Granulas ir tīras. Tās nāk iepakotas plastmasas maisos. Jūs ieliekat tās tvertnē aiz katla/termiskā kamīna un viss, nav vairs rūpju.

Kamēr tīrīšana tiek veikta laikus un granulas ir kvalitatīvas, jums būs siltums tieši tā, kā vēlaties. Materiāli ir kvalitatīvi, un arī mūsu produkti tiek pārbaudīti rūpnīcā augstākā spiedienā nekā parasti, lai pārliecinātos, ka viss ir kārtībā, kad ierīce nonāk pie jums.

Granulu katls ir ļoti efektīvs, jo tas praktiski sadedzina tikai sausu vielu. Jūs pamanīsiet, ka granulas izdala mazāk dūmu nekā koksne, tieši tā paša iemesla dēļ.

Granulu katls – trūkumi:

Granulu cena. Diemžēl granulu cena ir augsta un, šķiet, ka tā vēl palielināsies. Lētākais parastais risinājums joprojām ir gāze, kam seko koksne un tad granulas.

Periodiska tīrīšana. Viss, kas patērē koksni, ir jātīra. Sadegšana rada ne tikai siltumu, bet arī pelnus, kas regulāri jānoņem, citādi sadegšanas efektivitāte strauji samazināsies un jūs varat pat sabojāt katlu/termisko krāsni. Kurtuve jātīra reizi dienā un izplūdes caurule reizi mēnesī. Mēs varam jums palīdzēt ar pelnu sūcēju un instrukcijām, kad ierīce tiek nodota ekspluatācijā.

Sociālie tīkli


Biežāk uzdotie jautājumi

Cik maksā granulas?

Jūs vienmēr varat atrast pašreizējo granulu cenas mūsu tiešsaistes veikalā vietnē https://www.dokers.lv

Vai granulu cena ietver PVN?

Granulu cena, kas tiek rādīta pirms produkta pievienošanas grozam, neietver PVN. Granulu iegādei ir trīs PVN likmes:

 • 0% – juridiskām personām, kas ir PVN maksātāji;
 • 12% – fiziskām personām;
 • 21% – juridiskām personām, kas nav PVN maksātāji.

Atbilstošā PVN likme tiks piemērota iepirkumu grozā, kad klientam norādīs savu statusu.

  Vai granulas ir pieejamas?

  Ja mūsu tiešsaistes veikalā ir iespēja iegādāties granulas un nav paziņojuma, kas norāda, ka granulas ir izpārdotas, tad tās ir pieejamas, un jūs varat droši veikt pasūtījumu.

  Cik ilgi notiek granulu piegāde?

  Granulu piegādes laiks ir mainīgs un atkarīgs no pieprasījuma un sezonas. Pavasarī un vasarā piegāde var ilgt no 5 līdz 10 darba dienām, bet rudenī un ziemā tas var aizņemt līdz pat 15 darba dienām. Bet lielākoties mūsu loģistikas uzņēmums to piegādā šajos 5-10 dienās.

  Cik maksā piegāde?

  Piegādes izmaksas būs redzamas iepirkumu grozā un tiks aprēķinātas automātiski, ņemot vērā vēlamo granulu daudzumu un precīzo piegādes adresi (pastkoda norāde ir obligāta).

  Cikas daudz granulu var piegādāt vienā automašīnā?

  Vienā piegādē ir iespējams pārvadāt no 1 līdz 10 granulu paletes. Ja pasūtījumā ir vairāk nekā 10 paletes, tiks nodrošinātas divas automašīnas piegādei.

  Kāda veida automašīna veic piegādi?

  Automašīna, kas ierodas piegādes vietā, ir aptuveni 12 tonnu svars, 9 metri garš, 2,45 metri plats un 4 metri augsts. Transportlīdzeklis ir aprīkots ar pacēlāju, lai izkrautu paletes no automašīnas, un paletes riteņiem, lai pārvietotu tās no pacēlāja. Lūdzu ņemiet vērā, ka vadītājs pārvietos paletes tikai 5 metru attālumā no automašīnas atrašanās vietas.

  Kas jānodrošina veiksmīgai piegādei?

  Ja nav iespējams piegādāt kravu saņēmēja vainas dēļ, tiks uzskaitīti izdevumi preces atgriešanai tuvākajā Schenker terminālā.
  Ceļā nedrīkst būt ierobežojumi svara ziņā. Standarta piegāde tiek veikta ar transportlīdzekļiem, kuru pilnais svars pārsniedz 10 tonnas.
  Ja klientam ir ierobežojumi attiecībā uz piekļuves ceļa platumu vai augstumu, ir iespēja izvēlēties:

  • Piegādi sadalīt un veikt ar automašīnu, kuras pilnais svars nepārsniedz 5 tonnas un var nodrošināt 2 tonnu piegādi vienlaikus. Klientam radīsies papildu piegādes izmaksas (50% no kopējām piegādes izmaksām par katru papildu braucienu).
  • Piegādi ar autobusu, kurš var nodrošināt 2 tonnu piegādi vienlaikus, pārkraujot terminālā un veicot paletes iepakošanu. Klientam ir iespēja izvēlēties manuālu iepakošanu, jo vienas vienības svars nedrīkst pārsniegt 500 kg.

  Ir svarīgi, lai piegādēm uz privātmāju rajoniem vadītājam būtu iespēja izbraukt no piegādes vietas. Tas nozīmē drošu pagriešanās manevru veikšanu vai izbraukšanu pretējā pusē (neizmantojot atpakaļskatu).
  Saņēmējam ir jāatbild uz vadītāja zvaniem.
  Piegādes nav paredzēts manipulators.
  Piekļuves ceļam un vārtu platumam jābūt vismaz 4 metriem. Ceļa segumam jābūt stabiliem un stingriem, lai droši uzņemtu kravas transportlīdzekli, kura pilnais svars pārsniedz 10 tonnas.
  Lūdzu pārliecinieties, ka zemākašu zari neaizkavē automašīnas piekļuvi. Ziemā ceļa piekļuvei jābūt attīrītai.
  Piegādēm uz privātmāju rajoniem ir jānodrošina pietiekami liela, atvērta zona kravas transportlīdzekļa manevrēšanai.
  Lai izkrautu paletes no automašīnas, ir nepieciešams stabils grunts segums, uz kura var izmantot paletes riteņus, lai pazeminātu paletes. Ja izkraušanas vieta ir ar zāli, grantiņu vai smilšu segumu, lūdzu sagatavojiet stingru materiālu (dēļi, metāla/ koka plāksnes u.c.), uz kura paletes var novietot.

  Vai vadītājs ienesīs granulas telpā?

  Piegādes pakalpojumā nav iekļauts granulu ienesīšana telpā, un šo pakalpojumu nevar pasūtīt.

  Kā tiks informēts pasūtījuma piegāda?

  Dienā, kad jūsu pasūtījums tiek nodots kurjeram, jūs saņemsiet SMS no DB Schenker uz norādīto tālruņa numuru pasūtījumā. Atverot saņemto ziņojumā nosūtīto tīmekļa saiti, jūs varat apstiprināt piedāvāto piegādes datumu vai izvēlēties ērtāku. Piegādes dienā vadītājs zvanīs 1 stundu iepriekš pirms ierašanās. Šajā dienā jums jāgaida kurjers.

  Kā varu veikt samaksu par granulu pasūtījumu?

  Tiešsaistes veikalā jums ir iespēja samaksāt ar kredītkarti vai izmantot tiešsaistes banku savām pirkumiem. Visas maksājuma darījumus, kas tiek veikti SIA “Dokers” tiešsaistes veikalā, ir droši, un garantēta maksātāja datu pilnīga aizsardzība. Skaidrā naudā var maksāt tikai iegādājoties produktus mūsu vietā.

  Vai es varu pats izņemt granulas no rūpnīcas?

  Klientiem ir iespēja iegādāties granulas mūsu tiešsaistes veikalā un pašiem izņemt tās no mūsu rūpnīcas, kas atrodas adresē Institūta iela 1b, Salaspils, Salaspils pilsēta, Salaspils novads, LV-2169. Bet pirms tam jums jāzvana pa numuru +371 27880012, lai vienotos par izgādes laiku. Maksājumu par granulu iegādi var veikt tiešsaistē veikalā, un tad jūs varat paši saņemt produktus mūsu vietā; skaidrā naudā samaksu pieņems tikai pasūtot mūsu vietā.

  lvLatvian