Briketes no zāģu skaidām vai malkas kurai degvielai ir vairāk priekšrocību?

Briketes no zāģu skaidām vai malkas kurai degvielai ir vairāk priekšrocību?

Šobrīd viedokļi ir dalīti. Cīņa par pārākumu, ja tā var teikt, starp apkures degvielām notiek starp zāģu skaidas briketēm un malku. Ņemot vērā globālo situāciju, gāze ir ievērojami zaudējusi savas pozīcijas un tāpēc vairs nav tik pievilcīga Rumāņu acīs.

Kādas ir atšķirības starp zāģu skaidas briketēm un malku?

Mitruma līmenis

Mitrums ir tas, kas veido lielu atšķirību starp zāģu skaidas briketēm un malku. Attiecībā uz malku tās mitrums var ļoti viegli mainīties. Pirmajā fāzē, kad malka ir svaiga, tai ir ārkārtīgi augsts mitruma līmenis. Tas ir daudz zemāks nekā malkai, aptuveni 90% sausas vielas.

Ja runājam stingri par kvalitatīvu zāģu skaidas brikešu iekšējo mitrumu, tam vajadzētu būt starp 6 un 8%.

Jo zemāks mitrums, jo augstāka siltumspēja un labāki sadegšanas rezultāti. Šeit zāģu skaidas briketēm ir priekšrocība, jo to mitrums tiek kontrolēts jau ražošanas stadijā, kamēr malka pēc nociršanas ir jāžāvē vismaz 6 mēnešus. Gan malku, gan zāģu skaidas briketes varat atrast dokers.lv.

Siltumspēja

Kā minēts iepriekš, siltumspēja ir atkarīga no mitruma līmeņa. Ja lietojat svaigu malku, siltuma ražošana būs vāja, degšana būs grūta un izdalīsies liels daudzums dūmu.

Zāģu skaidas briketes, ņemot vērā to, ka tām ir ārkārtīgi zems mitruma saturs, kas noteikts jau ražošanas fāzē, nodrošinās ļoti labu siltuma ražīgumu. Šis kurināmais palīdzēs efektīvi un īsā laikā apsildīt jūsu māju.

Ekoloģiskā ietekme

Pirmkārt, izmantojot zāģu skaidas briketes malkas vietā, jūs pamanīsiet zemāku pelnu saturu attiecībā pret izmantotā kurināmā apjomu. Tas nozīmē, ka jūs varēsiet vienkāršāk un retāk tīrīt apkures sistēmu.

Attiecībā uz dūmiem un smaku, ko izdala zāģu skaidas briketes, ņemot vērā ārkārtīgi zemo mitruma līmeni, izdalītā uguns dod tikai nelielu daudzumu dūmu. Runājot par malku, jo svaigāka tā ir, t.i., mitrāka, jo lielāks dūmu daudzums izdalās.

Labā ziņa ir tāda, ka zāģu skaidas briketēm var būt 2,5 reizes ilgāks degšanas laiks salīdzinājumā ar līdzīgu malkas apjomu. Ko tas nozīmē? Ka briketes deg grūtāk, bet izdala lielāku siltuma daudzumu. Būtībā, jūs labāk izvēlētos briketes pēc apjoma, salīdzinot ar malku.

Bet uzmanieties! Dedzinot zāģu skaidas briketes, var rasties problēmas, ja degšanas kamerā nav pietiekami daudz gaisa. Šādos apstākļos var rasties melni dūmi ar stipru smaku, kam seko ievērojami kvēpu nogulsnes.

Attiecībā uz tīrīšanu, zāģu skaidas briketes izdala ļoti nelielu daudzumu dūmu, kas nozīmē, ka tās ievērojami samazina skursteņa aizsērēšanas risku. Tomēr nevajadzētu atstāt novārtā apkures sistēmu, to tīrot ārkārtīgi reti. Stingri ievērojiet grafiku, lai neapdraudētu savu un savas ģimenes veselību.

Neaizmirstiet, ka dokers.lv varat atrast gan zāģu skaidas briketes, gan malku, visu par lieliskām cenām.

Sociālie tīkli


Biežāk uzdotie jautājumi

Cik maksā granulas?

Jūs vienmēr varat atrast pašreizējo granulu cenas mūsu tiešsaistes veikalā vietnē https://www.dokers.lv

Vai granulu cena ietver PVN?

Granulu cena, kas tiek rādīta pirms produkta pievienošanas grozam, neietver PVN. Granulu iegādei ir trīs PVN likmes:

 • 0% – juridiskām personām, kas ir PVN maksātāji;
 • 12% – fiziskām personām;
 • 21% – juridiskām personām, kas nav PVN maksātāji.

Atbilstošā PVN likme tiks piemērota iepirkumu grozā, kad klientam norādīs savu statusu.

  Vai granulas ir pieejamas?

  Ja mūsu tiešsaistes veikalā ir iespēja iegādāties granulas un nav paziņojuma, kas norāda, ka granulas ir izpārdotas, tad tās ir pieejamas, un jūs varat droši veikt pasūtījumu.

  Cik ilgi notiek granulu piegāde?

  Granulu piegādes laiks ir mainīgs un atkarīgs no pieprasījuma un sezonas. Pavasarī un vasarā piegāde var ilgt no 5 līdz 10 darba dienām, bet rudenī un ziemā tas var aizņemt līdz pat 15 darba dienām. Bet lielākoties mūsu loģistikas uzņēmums to piegādā šajos 5-10 dienās.

  Cik maksā piegāde?

  Piegādes izmaksas būs redzamas iepirkumu grozā un tiks aprēķinātas automātiski, ņemot vērā vēlamo granulu daudzumu un precīzo piegādes adresi (pastkoda norāde ir obligāta).

  Cikas daudz granulu var piegādāt vienā automašīnā?

  Vienā piegādē ir iespējams pārvadāt no 1 līdz 10 granulu paletes. Ja pasūtījumā ir vairāk nekā 10 paletes, tiks nodrošinātas divas automašīnas piegādei.

  Kāda veida automašīna veic piegādi?

  Automašīna, kas ierodas piegādes vietā, ir aptuveni 12 tonnu svars, 9 metri garš, 2,45 metri plats un 4 metri augsts. Transportlīdzeklis ir aprīkots ar pacēlāju, lai izkrautu paletes no automašīnas, un paletes riteņiem, lai pārvietotu tās no pacēlāja. Lūdzu ņemiet vērā, ka vadītājs pārvietos paletes tikai 5 metru attālumā no automašīnas atrašanās vietas.

  Kas jānodrošina veiksmīgai piegādei?

  Ja nav iespējams piegādāt kravu saņēmēja vainas dēļ, tiks uzskaitīti izdevumi preces atgriešanai tuvākajā Schenker terminālā.
  Ceļā nedrīkst būt ierobežojumi svara ziņā. Standarta piegāde tiek veikta ar transportlīdzekļiem, kuru pilnais svars pārsniedz 10 tonnas.
  Ja klientam ir ierobežojumi attiecībā uz piekļuves ceļa platumu vai augstumu, ir iespēja izvēlēties:

  • Piegādi sadalīt un veikt ar automašīnu, kuras pilnais svars nepārsniedz 5 tonnas un var nodrošināt 2 tonnu piegādi vienlaikus. Klientam radīsies papildu piegādes izmaksas (50% no kopējām piegādes izmaksām par katru papildu braucienu).
  • Piegādi ar autobusu, kurš var nodrošināt 2 tonnu piegādi vienlaikus, pārkraujot terminālā un veicot paletes iepakošanu. Klientam ir iespēja izvēlēties manuālu iepakošanu, jo vienas vienības svars nedrīkst pārsniegt 500 kg.

  Ir svarīgi, lai piegādēm uz privātmāju rajoniem vadītājam būtu iespēja izbraukt no piegādes vietas. Tas nozīmē drošu pagriešanās manevru veikšanu vai izbraukšanu pretējā pusē (neizmantojot atpakaļskatu).
  Saņēmējam ir jāatbild uz vadītāja zvaniem.
  Piegādes nav paredzēts manipulators.
  Piekļuves ceļam un vārtu platumam jābūt vismaz 4 metriem. Ceļa segumam jābūt stabiliem un stingriem, lai droši uzņemtu kravas transportlīdzekli, kura pilnais svars pārsniedz 10 tonnas.
  Lūdzu pārliecinieties, ka zemākašu zari neaizkavē automašīnas piekļuvi. Ziemā ceļa piekļuvei jābūt attīrītai.
  Piegādēm uz privātmāju rajoniem ir jānodrošina pietiekami liela, atvērta zona kravas transportlīdzekļa manevrēšanai.
  Lai izkrautu paletes no automašīnas, ir nepieciešams stabils grunts segums, uz kura var izmantot paletes riteņus, lai pazeminātu paletes. Ja izkraušanas vieta ir ar zāli, grantiņu vai smilšu segumu, lūdzu sagatavojiet stingru materiālu (dēļi, metāla/ koka plāksnes u.c.), uz kura paletes var novietot.

  Vai vadītājs ienesīs granulas telpā?

  Piegādes pakalpojumā nav iekļauts granulu ienesīšana telpā, un šo pakalpojumu nevar pasūtīt.

  Kā tiks informēts pasūtījuma piegāda?

  Dienā, kad jūsu pasūtījums tiek nodots kurjeram, jūs saņemsiet SMS no DB Schenker uz norādīto tālruņa numuru pasūtījumā. Atverot saņemto ziņojumā nosūtīto tīmekļa saiti, jūs varat apstiprināt piedāvāto piegādes datumu vai izvēlēties ērtāku. Piegādes dienā vadītājs zvanīs 1 stundu iepriekš pirms ierašanās. Šajā dienā jums jāgaida kurjers.

  Kā varu veikt samaksu par granulu pasūtījumu?

  Tiešsaistes veikalā jums ir iespēja samaksāt ar kredītkarti vai izmantot tiešsaistes banku savām pirkumiem. Visas maksājuma darījumus, kas tiek veikti SIA “Dokers” tiešsaistes veikalā, ir droši, un garantēta maksātāja datu pilnīga aizsardzība. Skaidrā naudā var maksāt tikai iegādājoties produktus mūsu vietā.

  Vai es varu pats izņemt granulas no rūpnīcas?

  Klientiem ir iespēja iegādāties granulas mūsu tiešsaistes veikalā un pašiem izņemt tās no mūsu rūpnīcas, kas atrodas adresē Institūta iela 1b, Salaspils, Salaspils pilsēta, Salaspils novads, LV-2169. Bet pirms tam jums jāzvana pa numuru +371 27880012, lai vienotos par izgādes laiku. Maksājumu par granulu iegādi var veikt tiešsaistē veikalā, un tad jūs varat paši saņemt produktus mūsu vietā; skaidrā naudā samaksu pieņems tikai pasūtot mūsu vietā.

  lvLatvian