Kādu malku labāk izvēlēties?

Kādu malku labāk izvēlēties?


Koks ir viens no vecākajiem enerģijas avotiem, ko izmanto cilvēki. Jo īpaši malka dod patīkamu papildu labumu: tā uzlabo mūsu dzīves kvalitāti: ugunskurs, kas deg kamīnā, rada mierinošu siltumu un mājīgu atmosfēru. Bet kāda veida koksne ir vislabākā kamīniem? Mēs esam sagatavojuši īsu kopsavilkumu:

Dižskābarža koksne ir ļoti cieta un smalkgraudaina. Tā tiek uzskatīta par galīgo malku, jo tā garantē skaistu liesmas rakstu un labas ogles. Dižskābarža koksnei ir lieliska siltumspēja, apm. 2100 kWh / rm, un to bieži izmanto kā etalonu salīdzinājumā ar citiem koksnes veidiem. Daudziem cilvēkiem patīk sadedzinātas dižskābarža koksnes smarža. To var izmantot daudziem mērķiem, bet diemžēl tas ir arī diezgan dārgs.

Bērzu koks, viegls, tomēr laika apstākļiem izturīgs koksnes veids, bieži tiek izmantots atvērtiem kamīniem. Sausā stāvoklī tas gandrīz nerada dzirksteles. Turklāt tam ir skaists liesmas raksts un laba smarža. Bērzu koksnes siltumspēja ir apm. 1900 kWh / rm. Bālganas mizas dēļ bērzs brīvprātīgi tiek izmantots kā dekoratīvs koks un tiek novietots, piemēram, blakus atvērtam kamīnam.

Ozola koks ir viens no visgrūtākajiem un laika apstākļiem izturīgākajiem koksnes veidiem. Starp citu, visā pasaulē ir apmēram 600 ozola pasugas. Ozols ir pirmā izvēle visām krāsnīm (flīžu krāsnīm, malkas krāsnīm, darbnīcu krāsnīm), kuras faktiski tiek izmantotas siltuma ražošanai. Ozola siltumspēja ir aptuveni 2100 kWh / rm, līdz ar to līdzīga dižskābarža koksnei. Tomēr ozola koksne deg ilgāk. Tomēr ozola koksne nav vēlamā izvēle atvērta tipa kamīniem, jo ​​tā ražo mazāk ogļu un tai nav tik jauka liesmas raksta.

Pelnu koksnes siltumspēja ir gandrīz tikpat augsta kā dižskābarža koksnei. Tomēr tas attīsta vēl skaistāku liesmas modeli un praktiski nerada dzirksti. Augstas kvalitātes osis ir patiešām dārgs. Turklāt to ir grūti sadalīt un tāpēc tas gandrīz nav pieejams. Pelnu koksnei ir ļoti savdabīga smarža, kas patīk daudziem cilvēkiem.

Salīdzinot ar citiem skujkoku mežiem, priežu koks ir diezgan ciets, bet viegls koksnes veids. Priede ir vairāk izplatīta ziemeļu puslodē. Lietojot kā malku, priežu koksnes vidējā siltumspēja ir tikai apm. 1700 kWh / rm. Tomēr tas tiek novērtēts par patīkamo sveķu aromātu, kas rodas sadedzinot.

Uguns koksni vēlams izmantot, lai uzkarsētu krāsnis un kamīnus, jo to var viegli aizdedzināt un ātri sadedzināt. Egles koksnes siltumspēja ir diezgan zema – aptuveni 1500 kWh / rm. Ievērojiet sekojošo: Uguns koksne nav piemērota atvērtiem kamīniem, jo ​​koksnē iesprostotie sveķu burbuļi pārsprāgs un, iespējams, izsmidzinās smiltis.

Protams, ir daudz citu koksnes veidu, kurus var lieliski izmantot kā malku. Bet paturiet prātā pēdējo padomu: koksnes veidi, piemēram, papeles un vītoli, ir absolūti nederīgi izmantošanai kā malka.

Sociālie tīkli


Biežāk uzdotie jautājumi

Cik maksā granulas?

Jūs vienmēr varat atrast pašreizējo granulu cenas mūsu tiešsaistes veikalā vietnē https://www.dokers.lv

Vai granulu cena ietver PVN?

Granulu cena, kas tiek rādīta pirms produkta pievienošanas grozam, neietver PVN. Granulu iegādei ir trīs PVN likmes:

 • 0% – juridiskām personām, kas ir PVN maksātāji;
 • 12% – fiziskām personām;
 • 21% – juridiskām personām, kas nav PVN maksātāji.

Atbilstošā PVN likme tiks piemērota iepirkumu grozā, kad klientam norādīs savu statusu.

  Vai granulas ir pieejamas?

  Ja mūsu tiešsaistes veikalā ir iespēja iegādāties granulas un nav paziņojuma, kas norāda, ka granulas ir izpārdotas, tad tās ir pieejamas, un jūs varat droši veikt pasūtījumu.

  Cik ilgi notiek granulu piegāde?

  Granulu piegādes laiks ir mainīgs un atkarīgs no pieprasījuma un sezonas. Pavasarī un vasarā piegāde var ilgt no 5 līdz 10 darba dienām, bet rudenī un ziemā tas var aizņemt līdz pat 15 darba dienām. Bet lielākoties mūsu loģistikas uzņēmums to piegādā šajos 5-10 dienās.

  Cik maksā piegāde?

  Piegādes izmaksas būs redzamas iepirkumu grozā un tiks aprēķinātas automātiski, ņemot vērā vēlamo granulu daudzumu un precīzo piegādes adresi (pastkoda norāde ir obligāta).

  Cikas daudz granulu var piegādāt vienā automašīnā?

  Vienā piegādē ir iespējams pārvadāt no 1 līdz 10 granulu paletes. Ja pasūtījumā ir vairāk nekā 10 paletes, tiks nodrošinātas divas automašīnas piegādei.

  Kāda veida automašīna veic piegādi?

  Automašīna, kas ierodas piegādes vietā, ir aptuveni 12 tonnu svars, 9 metri garš, 2,45 metri plats un 4 metri augsts. Transportlīdzeklis ir aprīkots ar pacēlāju, lai izkrautu paletes no automašīnas, un paletes riteņiem, lai pārvietotu tās no pacēlāja. Lūdzu ņemiet vērā, ka vadītājs pārvietos paletes tikai 5 metru attālumā no automašīnas atrašanās vietas.

  Kas jānodrošina veiksmīgai piegādei?

  Ja nav iespējams piegādāt kravu saņēmēja vainas dēļ, tiks uzskaitīti izdevumi preces atgriešanai tuvākajā Schenker terminālā.
  Ceļā nedrīkst būt ierobežojumi svara ziņā. Standarta piegāde tiek veikta ar transportlīdzekļiem, kuru pilnais svars pārsniedz 10 tonnas.
  Ja klientam ir ierobežojumi attiecībā uz piekļuves ceļa platumu vai augstumu, ir iespēja izvēlēties:

  • Piegādi sadalīt un veikt ar automašīnu, kuras pilnais svars nepārsniedz 5 tonnas un var nodrošināt 2 tonnu piegādi vienlaikus. Klientam radīsies papildu piegādes izmaksas (50% no kopējām piegādes izmaksām par katru papildu braucienu).
  • Piegādi ar autobusu, kurš var nodrošināt 2 tonnu piegādi vienlaikus, pārkraujot terminālā un veicot paletes iepakošanu. Klientam ir iespēja izvēlēties manuālu iepakošanu, jo vienas vienības svars nedrīkst pārsniegt 500 kg.

  Ir svarīgi, lai piegādēm uz privātmāju rajoniem vadītājam būtu iespēja izbraukt no piegādes vietas. Tas nozīmē drošu pagriešanās manevru veikšanu vai izbraukšanu pretējā pusē (neizmantojot atpakaļskatu).
  Saņēmējam ir jāatbild uz vadītāja zvaniem.
  Piegādes nav paredzēts manipulators.
  Piekļuves ceļam un vārtu platumam jābūt vismaz 4 metriem. Ceļa segumam jābūt stabiliem un stingriem, lai droši uzņemtu kravas transportlīdzekli, kura pilnais svars pārsniedz 10 tonnas.
  Lūdzu pārliecinieties, ka zemākašu zari neaizkavē automašīnas piekļuvi. Ziemā ceļa piekļuvei jābūt attīrītai.
  Piegādēm uz privātmāju rajoniem ir jānodrošina pietiekami liela, atvērta zona kravas transportlīdzekļa manevrēšanai.
  Lai izkrautu paletes no automašīnas, ir nepieciešams stabils grunts segums, uz kura var izmantot paletes riteņus, lai pazeminātu paletes. Ja izkraušanas vieta ir ar zāli, grantiņu vai smilšu segumu, lūdzu sagatavojiet stingru materiālu (dēļi, metāla/ koka plāksnes u.c.), uz kura paletes var novietot.

  Vai vadītājs ienesīs granulas telpā?

  Piegādes pakalpojumā nav iekļauts granulu ienesīšana telpā, un šo pakalpojumu nevar pasūtīt.

  Kā tiks informēts pasūtījuma piegāda?

  Dienā, kad jūsu pasūtījums tiek nodots kurjeram, jūs saņemsiet SMS no DB Schenker uz norādīto tālruņa numuru pasūtījumā. Atverot saņemto ziņojumā nosūtīto tīmekļa saiti, jūs varat apstiprināt piedāvāto piegādes datumu vai izvēlēties ērtāku. Piegādes dienā vadītājs zvanīs 1 stundu iepriekš pirms ierašanās. Šajā dienā jums jāgaida kurjers.

  Kā varu veikt samaksu par granulu pasūtījumu?

  Tiešsaistes veikalā jums ir iespēja samaksāt ar kredītkarti vai izmantot tiešsaistes banku savām pirkumiem. Visas maksājuma darījumus, kas tiek veikti SIA “Dokers” tiešsaistes veikalā, ir droši, un garantēta maksātāja datu pilnīga aizsardzība. Skaidrā naudā var maksāt tikai iegādājoties produktus mūsu vietā.

  Vai es varu pats izņemt granulas no rūpnīcas?

  Klientiem ir iespēja iegādāties granulas mūsu tiešsaistes veikalā un pašiem izņemt tās no mūsu rūpnīcas, kas atrodas adresē Institūta iela 1b, Salaspils, Salaspils pilsēta, Salaspils novads, LV-2169. Bet pirms tam jums jāzvana pa numuru +371 27880012, lai vienotos par izgādes laiku. Maksājumu par granulu iegādi var veikt tiešsaistē veikalā, un tad jūs varat paši saņemt produktus mūsu vietā; skaidrā naudā samaksu pieņems tikai pasūtot mūsu vietā.

  lvLatvian