Kā izvēlēties koka briketes?

Neuztraucieties – tas ir vieglāk, nekā jūs domājat! Mūsu koku brikešu ceļvedis palīdzēs jums īsā laikā kļūt par koksnes kurināmo ekspertu.

Koka briketes un siltuma baļķi ir savstarpēji aizvietojami termini. Viņi abi apraksta produktu, kas izgatavots no koksnes blakusproduktiem. Tie var būt zāģu skaidas, koksnes skaidas vai koka putekļi, izmantojot ļoti lielu spiedienu, lai izveidotu klucīša vai baļķa formu.
Dažādām briketēm ir dažādas degšanas īpašības, tāpēc dažas no tām ir piemērotākas noteiktiem jūsu uguns izmantošanas veidiem.
Daži ir lieliski piemēroti ugunskura iekuršanai; citi ir ideāli piemēroti jaukai karstai liesmai dienas laikā, un citi ir paredzēti, lai naktī degtu lēni.

Katra krāsns ir atšķirīga atkarībā no gaisa plūsmas, dūmvada konfigurācijas un īpaši laika apstākļiem. Mēs tikai uzzinājām, ka visiem nav vienas “labākās” briketes. Labākais variants ir izmēģināt dažus un redzēt, kas jums ir piemērots. Mūsu paraugu komplekti un gatavās jauktās paletes tam ir lieliski piemērotas.

Parasti viens labas kvalitātes saspiests baļķis ir līdzvērtīgs trim vai četriem tradicionālajiem apaļkokiem.

Kas ir laba brikete?

Kompresija: vai brikete ir putekļaina vai trausla?

Kompresija attiecas uz spiedienu, ar kādu koks tiek briketēts. Labāka ir augsta saspiešana – šīs briketes ir blīvākas un mazāk putekļainas.

Zemas kvalitātes mašīnas, kas darbojas ar zemu saspiešanas pakāpi, ražo lētas un putekļainas briketes. Mēs no tiem izvairāmies, jo tie bieži attur cilvēkus no briketes smēķēšanas.

Augstas kvalitātes briketes ražo, izmantojot lielas, dārgas mašīnas, kas strādā ar ļoti lieliem spēkiem, lai sasniegtu blīvumu virs 1000 kg / m3. Rezultāts ir briketes ar augstu siltumspēju, kas saglabā formu un ilgu laiku deg.

 

Kaloritāte: cik daudz siltuma tas var radīt?

 

Mēs salīdzinām siltumspēju kilovatstundu uz tonnu (kWh / tonna) izteiksmē, jo tas ļauj viegli salīdzināt ar citām apkures degvielām, piemēram, ogles, gāzi un eļļu.

Orientējoši, tradicionālo baļķu siltumspēja ir aptuveni 4100 kWh / t (atkarībā no mitruma un koku sugām), savukārt labas kvalitātes brikešu siltumspēja ir no 4800 līdz 5000 kWh / t, atkarībā no koku blīvuma un sugām. . (Piezīme: 5500 kWh / t ir tas pats, kas 5,5 kWh / kg.)

Siltumspēja mēra siltuma jaudu.

 

Pelnu saturs: Cik daudz pelnu tas radīs, sadedzinot?

 

Tas ir, cik daudz pelnu paliek pelnu pannā, dzēšot uguni. Jaunavas koksnes briketes, kurām miza ir noņemta, ražo ievērojami mazāk pelnu nekā tradicionālie baļķi. Dažās mūsu briketēs ir tikai 0,28% pelnu. Salīdzinājumam, Bracken briketes satur 4-7% pelnu.

Tomēr daži mizas maisījumā var palielināt kaloriju vērtību, un briketē esošais lielais mizas daudzums var palīdzēt krāsni uzturēt siltu ilgāku laiku un pat visu nakti. Mūsu tīrie RUF mizas ķieģeļi satur aptuveni 4% pelnu un var sadedzināt līdz 12 stundām. Mizā ir vairāk silīcija dioksīda nekā iztīrīta koksne, kas rada pelnus.

Tīras koksnes dedzināšanas pelni ir lielisks potaša avots jūsu dārzā, tāpēc tos var droši pievienot komposta tvertnei. Vienkārši pārliecinieties, ka vispirms ir pilnīgi auksts!

 

Mitrums: cik daudz ūdens ir briketē?

 

Koka brikešu ūdens saturs (mitruma saturs) parasti ir mazāks par 10%. Lielākā daļa augstas kvalitātes briketes tiek žāvētas līdz mazāk nekā 6%.

Salīdzinājumam – tradicionālos baļķus uzskata par kūpināmiem, ja tie ir mazāki par 20%, un ziemā pirkto baļķu lielākajā daļā mitruma ir aptuveni 30%. Tas ir daudz ūdens iztvaikošanai un ļoti dārgs veids, kā to nopirkt.

Kopumā, jo sausāks, jo labāk. Sadegšanas mērķis ir siltuma radīšana, nevis mitruma noņemšana, pirms degviela rada siltumu. Tomēr sausas, bet slikti sablīvētas briketes sadedzina pārāk ātri. Lai gan tie bieži ir lēti, tiem ir maza vērtība salīdzinājumā ar blīvi blīvētām, bet obligāti dārgākām briketēm.

Extras: kas tajā vēl ir?

Atbildei uz to vienmēr jābūt “neko”.

Neviena no mūsu briketēm nesatur piedevas (atvieglo sadegšanu) vai saistvielas (atvieglo blīvēšanu). Visas mūsu briketes sasaista dabīgais lignīns, kas intensīva blīvēšanas spiediena ietekmē izdalās no koksnes.

Atcerieties: ja koksnes saturs ir pietiekami sauss, jums nav nepieciešamas degšanas piedevas. Un, ja siltuma žurnāls ir cieši saspiests, saistviela nav jāpievieno. Tātad labas kvalitātes briketē nebūs un nebūs vajadzīgas piedevas.

Produktu standarti: vai ir kādi nozares standarti, kurus man vajadzētu meklēt?

Augstākās kvalitātes briketes tiek ražotas saskaņā ar Eiropas standartiem. Viņi informē, ka ražotājs ievēro Eiropas standartus attiecībā uz produkta sastāvu, izsekojamību, vides ilgtspēju un kvalitāti. Meklējamie standarti ir: ÖNORM M7135 (Austrija) vai DIN51731 (Vācija). ES un Lielbritānijas standartu ekvivalenti ir BS EN 15210-1 2009 un BS EN 15210-2 2010.

Tomēr ir daudz izcilas kvalitātes briketes, kas nav sertificētas, jo sertifikācijas process ir apgrūtinošs un dārgs. Atbildīgie ražotāji vienmēr varēs sniegt iepriekš aprakstīto informāciju neatkarīgi no viņu sertifikāta.

Iepakojuma izmērs:

Kaut arī svars nav nekļūdīgs veids, kā iegādāties tradicionālos apaļkokus, briketes konsistence nozīmē, ka zināt kilogramu cenu ir patiešām noderīgi.

Lielākā daļa iepakojumu sver apmēram 10 kg, bet daži iepakojumi ir 5 kg, 12 kg, 15 kg un citi 20 kg. Protams, tas jāņem vērā, salīdzinot cenas starp produktiem. Tāpēc mēs vienmēr pieminam “cenu par kilogramu”, lai atvieglotu salīdzināšanu.

Tas var šķist pašsaprotami, taču nedomājiet, ka vairāk ir labāk (man bieži nākas komentēt “Ah, bet šajā paketē ir četri un šajā paketē ir pieci”); četras briketes 10 kg iepakojumā vai divpadsmit briketes 10 kg iepakojumā; tā ir tāda pati enerģija, tikai četriem 2,5 kg katram vajadzētu būt ilgākam par desmit 1 kg.

Paletes izmērs:

Atkal, lai gan lielākā daļa palešu sver 1 tonnu, daži sver vairāk, bet citi mazāk. Ņemiet to vērā, salīdzinot cenas, un meklējiet informāciju par mūsu “cenu par kg”.