Wie wählt man Holzbriketts aus?

Wie wählt man Holzbriketts aus?

Neuztraucieties – tas ir vieglāk, nekā jūs domājat! Mūsu koku brikešu ceļvedis palīdzēs jums īsā laikā kļūt par koksnes kurināmo ekspertu.

Koka briketes un siltuma baļķi ir savstarpēji aizvietojami termini. Viņi abi apraksta produktu, kas izgatavots no koksnes blakusproduktiem. Tie var būt zāģu skaidas, koksnes skaidas vai koka putekļi, izmantojot ļoti lielu spiedienu, lai izveidotu klucīša vai baļķa formu.
Dažādām briketēm ir dažādas degšanas īpašības, tāpēc dažas no tām ir piemērotākas noteiktiem jūsu uguns izmantošanas veidiem.
Daži ir lieliski piemēroti ugunskura iekuršanai; citi ir ideāli piemēroti jaukai karstai liesmai dienas laikā, un citi ir paredzēti, lai naktī degtu lēni.

Katra krāsns ir atšķirīga atkarībā no gaisa plūsmas, dūmvada konfigurācijas un īpaši laika apstākļiem. Mēs tikai uzzinājām, ka visiem nav vienas “labākās” briketes. Labākais variants ir izmēģināt dažus un redzēt, kas jums ir piemērots. Mūsu paraugu komplekti un gatavās jauktās paletes tam ir lieliski piemērotas.

Parasti viens labas kvalitātes saspiests baļķis ir līdzvērtīgs trim vai četriem tradicionālajiem apaļkokiem.

Kas ir laba brikete?

Kompresija: vai brikete ir putekļaina vai trausla?

Kompresija attiecas uz spiedienu, ar kādu koks tiek briketēts. Labāka ir augsta saspiešana – šīs briketes ir blīvākas un mazāk putekļainas.

Zemas kvalitātes mašīnas, kas darbojas ar zemu saspiešanas pakāpi, ražo lētas un putekļainas briketes. Mēs no tiem izvairāmies, jo tie bieži attur cilvēkus no briketes smēķēšanas.

Augstas kvalitātes briketes ražo, izmantojot lielas, dārgas mašīnas, kas strādā ar ļoti lieliem spēkiem, lai sasniegtu blīvumu virs 1000 kg / m3. Rezultāts ir briketes ar augstu siltumspēju, kas saglabā formu un ilgu laiku deg.

Kaloritāte: cik daudz siltuma tas var radīt?

Mēs salīdzinām siltumspēju kilovatstundu uz tonnu (kWh / tonna) izteiksmē, jo tas ļauj viegli salīdzināt ar citām apkures degvielām, piemēram, ogles, gāzi un eļļu.

Orientējoši, tradicionālo baļķu siltumspēja ir aptuveni 4100 kWh / t (atkarībā no mitruma un koku sugām), savukārt labas kvalitātes brikešu siltumspēja ir no 4800 līdz 5000 kWh / t, atkarībā no koku blīvuma un sugām. . (Piezīme: 5500 kWh / t ir tas pats, kas 5,5 kWh / kg.)

Siltumspēja mēra siltuma jaudu.

Pelnu saturs: Cik daudz pelnu tas radīs, sadedzinot?

Tas ir, cik daudz pelnu paliek pelnu pannā, dzēšot uguni. Jaunavas koksnes briketes, kurām miza ir noņemta, ražo ievērojami mazāk pelnu nekā tradicionālie baļķi. Dažās mūsu briketēs ir tikai 0,28% pelnu. Salīdzinājumam, Bracken briketes satur 4-7% pelnu.

Tomēr daži mizas maisījumā var palielināt kaloriju vērtību, un briketē esošais lielais mizas daudzums var palīdzēt krāsni uzturēt siltu ilgāku laiku un pat visu nakti. Mūsu tīrie RUF mizas ķieģeļi satur aptuveni 4% pelnu un var sadedzināt līdz 12 stundām. Mizā ir vairāk silīcija dioksīda nekā iztīrīta koksne, kas rada pelnus.

Tīras koksnes dedzināšanas pelni ir lielisks potaša avots jūsu dārzā, tāpēc tos var droši pievienot komposta tvertnei. Vienkārši pārliecinieties, ka vispirms ir pilnīgi auksts!

Mitrums: cik daudz ūdens ir briketē?

Koka brikešu ūdens saturs (mitruma saturs) parasti ir mazāks par 10%. Lielākā daļa augstas kvalitātes briketes tiek žāvētas līdz mazāk nekā 6%.

Salīdzinājumam – tradicionālos baļķus uzskata par kūpināmiem, ja tie ir mazāki par 20%, un ziemā pirkto baļķu lielākajā daļā mitruma ir aptuveni 30%. Tas ir daudz ūdens iztvaikošanai un ļoti dārgs veids, kā to nopirkt.

Kopumā, jo sausāks, jo labāk. Sadegšanas mērķis ir siltuma radīšana, nevis mitruma noņemšana, pirms degviela rada siltumu. Tomēr sausas, bet slikti sablīvētas briketes sadedzina pārāk ātri. Lai gan tie bieži ir lēti, tiem ir maza vērtība salīdzinājumā ar blīvi blīvētām, bet obligāti dārgākām briketēm.

Extras: kas tajā vēl ir?

Atbildei uz to vienmēr jābūt “neko”.

Neviena no mūsu briketēm nesatur piedevas (atvieglo sadegšanu) vai saistvielas (atvieglo blīvēšanu). Visas mūsu briketes sasaista dabīgais lignīns, kas intensīva blīvēšanas spiediena ietekmē izdalās no koksnes.

Atcerieties: ja koksnes saturs ir pietiekami sauss, jums nav nepieciešamas degšanas piedevas. Un, ja siltuma žurnāls ir cieši saspiests, saistviela nav jāpievieno. Tātad labas kvalitātes briketē nebūs un nebūs vajadzīgas piedevas.

Produktu standarti: vai ir kādi nozares standarti, kurus man vajadzētu meklēt?

Augstākās kvalitātes briketes tiek ražotas saskaņā ar Eiropas standartiem. Viņi informē, ka ražotājs ievēro Eiropas standartus attiecībā uz produkta sastāvu, izsekojamību, vides ilgtspēju un kvalitāti. Meklējamie standarti ir: ÖNORM M7135 (Austrija) vai DIN51731 (Vācija). ES un Lielbritānijas standartu ekvivalenti ir BS EN 15210-1 2009 un BS EN 15210-2 2010.

Tomēr ir daudz izcilas kvalitātes briketes, kas nav sertificētas, jo sertifikācijas process ir apgrūtinošs un dārgs. Atbildīgie ražotāji vienmēr varēs sniegt iepriekš aprakstīto informāciju neatkarīgi no viņu sertifikāta.

Iepakojuma izmērs:

Kaut arī svars nav nekļūdīgs veids, kā iegādāties tradicionālos apaļkokus, briketes konsistence nozīmē, ka zināt kilogramu cenu ir patiešām noderīgi.

Lielākā daļa iepakojumu sver apmēram 10 kg, bet daži iepakojumi ir 5 kg, 12 kg, 15 kg un citi 20 kg. Protams, tas jāņem vērā, salīdzinot cenas starp produktiem. Tāpēc mēs vienmēr pieminam “cenu par kilogramu”, lai atvieglotu salīdzināšanu.

Tas var šķist pašsaprotami, taču nedomājiet, ka vairāk ir labāk (man bieži nākas komentēt “Ah, bet šajā paketē ir četri un šajā paketē ir pieci”); četras briketes 10 kg iepakojumā vai divpadsmit briketes 10 kg iepakojumā; tā ir tāda pati enerģija, tikai četriem 2,5 kg katram vajadzētu būt ilgākam par desmit 1 kg.

Paletes izmērs:

Atkal, lai gan lielākā daļa palešu sver 1 tonnu, daži sver vairāk, bet citi mazāk. Ņemiet to vērā, salīdzinot cenas, un meklējiet informāciju par mūsu “cenu par kg”.

Soziale Netzwerke


Häufig gestellte Fragen

Wie viel kosten Pellets?

Die aktuellen Pelletpreise finden Sie stets in unserem Online-Shop https://www.dokers.lv

Ist im Pelletpreis die Mehrwertsteuer enthalten?

Der vor dem Hinzufügen des Produkts zum Warenkorb angezeigte Pelletpreis enthält keine Mehrwertsteuer. Beim Kauf von Pellets gibt es drei Mehrwertsteuersätze:

 • 0% – für juristische Personen, die Mehrwertsteuerzahler sind;
 • 12% – für natürliche Personen;
 • 21% – für juristische Personen, die keine Mehrwertsteuerzahler sind.

Der entsprechende Mehrwertsteuersatz wird auf den Warenkorb angewendet, sobald der Kunde über seinen Status informiert wird.

  Sind Pellets verfügbar?

  Wenn die Pellets in unserem Online-Shop zum Kauf verfügbar sind und keine Benachrichtigung erfolgt, dass die Pellets ausverkauft sind, dann sind sie verfügbar und Sie können Ihre Bestellung sicher aufgeben.

  Wie lange dauert die Lieferung von Pellets?

  Die Lieferzeit für Pellets ist variabel und hängt von der Nachfrage und der Jahreszeit ab. Im Frühling und Sommer kann die Lieferung 5-10 Werktage dauern, im Herbst und Winter bis zu 15 Werktage. Aber meistens liefert unser Logistikunternehmen es in diesen 5-10 Tagen.

  Wie viel kostet die Lieferung?

  Die Versandkosten sind im Warenkorb ersichtlich und werden unter Berücksichtigung der gewünschten Pelletmenge und der genauen Lieferadresse (Postleitzahl zwingend) automatisch berechnet.

  Wie viele Pellets können in einem Auto geliefert werden?

  Es ist möglich, 1 bis 10 Pelletpaletten in einer Lieferung zu transportieren. Wenn die Bestellung mehr als 10 Paletten umfasst, werden zwei Autos zur Lieferung bereitgestellt.

  Welche Art von Auto erfolgt die Lieferung?

  Das Auto, das am Lieferort ankommt, wiegt etwa 12 Tonnen, ist 9 Meter lang, 2,45 Meter breit und 4 Meter hoch. Das Fahrzeug ist mit einer Hebebühne zum Entladen der Paletten aus dem Auto und Palettenrädern für den Transport von der Hebebühne ausgestattet. Bitte beachten Sie, dass der Fahrer die Paletten nur 5 Meter vom Standort des Autos entfernt bewegt.

  Was muss für eine erfolgreiche Lieferung sichergestellt werden?

  Sollte die Zustellung der Ladung aus Verschulden des Empfängers nicht möglich sein, werden die Kosten für die Rücksendung der Ware an das nächstgelegene Schenker-Terminal in Rechnung gestellt.
  Auf der Straße sollte es keine Gewichtsbeschränkungen geben. Die Standardlieferung erfolgt bei Fahrzeugen, deren Gesamtgewicht 10 Tonnen übersteigt.
  Wenn der Kunde Einschränkungen hinsichtlich der Breite oder Höhe der Zufahrtsstraße hat, besteht die Wahl zwischen:

  • Die Lieferung sollte aufgeteilt und mit einem Auto durchgeführt werden, dessen Gesamtgewicht 5 Tonnen nicht überschreitet und das gleichzeitig 2 Tonnen liefern kann. Dem Kunden entstehen zusätzliche Versandkosten (50% der Gesamtversandkosten für jede weitere Fahrt).
  • Lieferung per Bus, der jeweils 2 Tonnen liefern kann, Umladen am Terminal und Verpacken der Palette. Der Kunde hat die Möglichkeit, die manuelle Verpackung zu wählen, da das Gewicht einer Einheit 500 kg nicht überschreiten darf.

  Bei Lieferungen in Wohngebiete ist es wichtig, dass der Fahrer die Möglichkeit hat, den Lieferort zu verlassen. Das bedeutet sichere Wendemanöver oder Ausstiege auf der gegenüberliegenden Seite (ohne Nutzung der Rückansicht).
  Der Empfänger muss die Anrufe des Managers beantworten.
  Die Lieferung ist nicht für den Manipulator bestimmt.
  Die Breite der Zufahrtsstraße und des Tores muss mindestens 4 Meter betragen. Die Straßenoberfläche muss stabil und fest sein, um ein Lastfahrzeug mit einem Gesamtgewicht von mehr als 10 Tonnen sicher unterzubringen.
  Bitte achten Sie darauf, dass die unteren Äste die Zufahrt mit dem Auto nicht behindern. Im Winter muss die Zufahrt geräumt werden.
  Bei Lieferungen in Wohngebiete ist eine ausreichend große, freie Fläche zum Rangieren des LKW vorzusehen.
  Das Entladen von Paletten aus einem Auto erfordert einen stabilen Untergrund, auf dem Palettenräder zum Absenken der Paletten verwendet werden können. Wenn der Entladebereich mit Gras, Kies oder Sand bedeckt ist, bereiten Sie bitte ein festes Material (Brett, Metall-/Holzplatten usw.) vor, auf dem die Paletten platziert werden können.

  Wird der Fahrer Pellets in den Raum bringen?

  Der Lieferservice beinhaltet nicht den Transport von Pellets aufs Zimmer und kann nicht bestellt werden.

  Wie wird die Lieferung der Bestellung benachrichtigt?

  Am Tag der Zustellung Ihrer Bestellung an den Kurier erhalten Sie von DB Schenker eine SMS an die in der Bestellung angegebene Telefonnummer. Durch Öffnen des Weblinks, der in der Nachricht, die Sie erhalten, gesendet wird, können Sie den vorgeschlagenen Liefertermin bestätigen oder einen günstigeren Termin auswählen. Am Tag der Lieferung ruft der Fahrer 1 Stunde vor Ankunft an. An diesem Tag sollten Sie auf den Kurier warten.

  Wie kann ich meine Pelletbestellung bezahlen?

  Im Online-Shop haben Sie die Möglichkeit, Ihre Einkäufe per Kreditkarte zu bezahlen oder das Online-Banking zu nutzen. Alle im Online-Shop von SIA „Dokers“ durchgeführten Zahlungsvorgänge sind sicher und der vollständige Schutz der Daten des Zahlers ist gewährleistet. Sie können beim Kauf von Produkten für uns nur in bar bezahlen.

  Kann ich die Pellets selbst aus der Fabrik entnehmen?

  Kunden haben die Möglichkeit, Pellets in unserem Online-Shop zu kaufen und in unserer Fabrik abzuholen, die sich in der Institūta-Straße 1b, Salaspils, Stadt Salaspils, Provinz Salaspils, LV-2169 befindet. Zuvor müssen Sie jedoch +371 27880012 anrufen, um einen Liefertermin zu vereinbaren. Die Zahlung für den Kauf von Pellets kann online im Geschäft erfolgen und Sie können die Produkte dann selbst für uns in Empfang nehmen; Barzahlung wird nur bei Bestellungen in unserem Namen akzeptiert.

  de_DEGerman